Meist

Kuidas sündis MTÜ Rahatark Tööandja

Rahatark Tööandja mõte sündis PARE personalijuhtimise häkatonil 2024. aasta veebruaris. Tiim tuli kokku tänu rahaärevuse probleemipüstituse ideele. Rahaärevus organisatsioonis ei ole klassikaline ühe ettevõtte probleem, vaid see puudutab ühiskonda laiemalt. Sellest lähtuvalt mõtles 7-liikmeline personalivaldkondadest huvituv tiim välja Rahatark Tööandja märgise, mille juurde kuulub ka Rahasaadiku roll.

Teema välja pakkunud meeskonnale meeldis idee sedavõrd, et sellega hakati edasi tegelema, ning koos jäi käima häkatonil osalenutest sündinud töögrupp. Tegeleti rahasaadiku rolli määratlemise ja lahtimõtestamisega, selleks kaasati valdkonna eksperte nii avalikust kui erasektorist. Projekti edukuse nimel peeti oluliseks asutada MTÜ Rahatark Tööandja.

Juhatuse liikmed

MTÜ Rahatark Tööandja algajatena jagame ühist eesmärki ja entusiasmi elanike rahatarkuse taseme tõstmiseks. Liites kokku meie erinevad teadmised, oskused ja kogemused, täiendame üksteist ja moodustame ägeda naistiimi.

Liisi Kirch

Investor ja rahatarkuse koolitaja

Liisi on investor, minimalist, kolme lapse ema ja rahatarkuse koolitaja. Rahateemade osas on tegu nii praktiku kui süsteemselt mõtlejaga, kes omab nii valdkondlike uuringute tellimise, riikliku strateegia loomise ja vedamise ning entusiastide võrgustikuks koondamise kogemust. Rahatarkuse teema on Liisile südamelähedane eriti just teadmiste edasiandmise poolest ning seda on ta teinud alates 2015. aastast.

Triin Hertmann

Investor ja tehnoloogiaettevõtja

Triin on investor ja tehnoloogiaettevõtja kelle portfelli kuuluvad erinevad varaklassid, kuid kellele on eriti südamelähedased ingelinvesteeringud startuppidesse. Triin on oma karjääri jooksul aidanud ehitada Skype’i ja Wise’i ning olnud üks investeerimisplatvormi Grünfin asutajatest. 2023. aastal sai Triin Eesti iduettevõtete kogukonna poolt Aasta Investori auhinna. 

Sigre Rätsepp

Rahasaadikute mentor ja investor

Sigre on tulevikku vaatav juht, kellel on pikaajaline kogemus juhtimise, finantside ja tarkvaralahenduste valdkonnas. Kirg rahatarkuse vastu viis ta MTÜ Rahatark Tööandja loomise juurde. Ta usub, et teadlikud finantsotsused saavad alguse igapäevaelust ning tööandjatel on võtmeroll oma töötajate finantstervise toetamisel.

Anu Olvik

Finantsjuhtimise erialajuht

Anu on Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor finantsjuhtimise erialajuht ja finantsjuhtimise õppejõud, kelle töö keskmes on finantskirjaoskuse ja finantsjuhtimise arendamine nii hariduses kui ka ettevõtluses. Lisaks on Anu olnud pikalt seotud finantskirjaoskuse ja finantsjuhtimise arendamisega, töötades õpetaja, koolitaja, finantskirjaoskuse edendamise spetsialisti ja finantsanalüütikuna.

Karin Kuimet

Personalijuhtimise praktik ja koolitaja

Karin on personalijuhtimise praktik, koolitaja ja konsultant. Rahatarkuse ja finantskirjaoskuse teemade juurde juhatasid ta PARE häkaton, koostöö HRSeltsiga, isiklik kogemus personalijuhina ning õppekava arendamine EEK-s Mainor. Karin soovib anda oma panuse töötajate heaolust hoolivate tööandjate märkamisse ja toetamisse ning finantskirjaoskust ja inimkeskset juhtimist väärtustavate juhtide ja spetsialistide võrgustiku loomisesse. 

Gerly Roosmets

Töötajakogemuse juht

Gerly on personalivaldkonna arendamise 2024 aasta vabatahtlik võitja. Ta seisab igapäevaselt selle eest, et organisatsioonis, kus ta töötab, oleks võimalikult positiivne töötajakogemus. Gerly lemmik teemadeks on igapäevaselt vaimse tervise ja jätkusuutlikkuse teemade teadlikkuse tõstmine ning näeb, et rahatarkus on nende teemadega igati haakuv. Gerly tunneb, et hea on olla rahaelev, mitte rahaärev ning tahaks, et seda võiks tunda järjest rohkem inimesi.